X
تبلیغات
مزایا و معایب کفپوش اپوکسی

شرکت رادین پوشش

مزایا و معایب کفپوش اپوکسی

اجرای کفپوش اپوکسی با ایرلس اسپری

مزایای کفپوش اپوکسی

اولین ویژگی کفپوش حفاظت آن از سطح زیرین خود در برابر سایش و فرسایش است. این ماده یک سطح تمیز، یکدست و بدون درز ارائه می دهد. جالب است بدانید کفپوش اپوکسی هرگز گرد و غباری از خود ایجاد نمی کند.

کفپوش اپوکسی دارای مقاومت مکانیکی بالایی است و می توانند حدود ۵ تا ۶ تن بار را در ضخامت ۳ میلی متر تحمل کند. علاوه بر این، اپوکسی دارای مقاومت شیمیایی خوبی در برابر اسید، قلیا، حلال و سایر مواد شیمیایی است.

جدا از مسائل فنی ظاهر کفپوش اپوکسی بسیار مدرن، شیک و زیباست. جهت اجرای این کفپوش هیچ گونه محدودیت در مورد رنگ بندی وجود ندارد. در شرکت ماناپلیمر مشتری می تواند فام و رنگ دلخواه خود را از کاتالوگ انتخاب کند. ویژگی کاربردی این کفپوش ها قابلیت خط کشی و علامت گذاری آن است.

در نهایت باید بگوییم که تمیز کاری کفپوش های اپوکسی بسیار راحت است و شما هیچ گونه نگرانی در زمینه شستشوی آن نخواهید داشت.

معایب کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی دارای معایب جدی نمی باشد و به همین جهت است که استفاده ار آن بطور فراینده ای افزایش یافته است. ولی از ضعف های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  1. هزینه آن به ازای هر متر مربع در مقایسه با رنگ های معمولی بالاتر است چون از مواد اولیه گرانتری استفاده می شود.
  2. در بعضی از کاربرد ها که انعطاف پذیری کفپوش برای ما اهمیت دارد ممکن است اپوکسی ترد و شکننده بودن محسوب شود.
  3. اپوکسی در صورتی که در معرض نور آفتاب قرار گیرد تمایل به زرد شدن و افت براقیت خواهد داشت و بعد از گذشت زمان دچار پدیده گچی شدن خواهد شد.

.

+ نوشته شده در جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ساعت ۱۹:۳۸ توسط اکبر فرهادیان دسته : نظر(0)